Katarakta

Akyje esantis lęšiukas sudaro salygas matyti žmones ir daiktus iš įvairių atstumų. Su amžiumi, lęšiukas praranda skaidrumą, formuojasi drumstys, kurios trukdo gerai matyti. Ši liga vadinama katarakta ir yra  pagrindinė aklumo priežastis pasaulyje.

Simptomai

Pradžioje simptomai gali būti beveik nepastebimi. Jei atsiranda bent menkiausi regėjimo sutrikimai, verčiantys sunerimti,  kreipkitės į akių gydytoją. Pagrindiniai kataraktos simptomai yra šie:

 Neryškus matymas

  • Jautrumas šviesai
  • Dažnas akinių ar kontaktinių lęšių dioptrijų keitimas
  • Prastas naktinis matymas
  • Spalvoto matymo pokyčiai
  • Dvejinimasis.

Gydymas

Nėra būdų, kaip išvengti kataraktos, bet jūs galite sulėtinti jos formavimąsi. Kataraktos išsivystymo rizikos faktoriai yra rūkymas, nutukimas, nesaikingas alkoholio vartojimas, aukštas kraujospūdis, saulės spinduliai.

Pradinėse stadijose jūs galite pagerinti matymą regėjimo korekcijos priemonėmis. Vėlesnėse stadijose katarakta gydoma chirurginiu būdu. Laimei, chirurgija yra ypatingai sėkminga daugeliu atveju. Chirurginės operacijos metu gydytojas pakeičia jūsų lęšiuką dirbtiniu. Operacija atliekama naudojant vietinę anesteziją, lęšiukas pakeičiamas padarant akyje labai mažą vos kelių milimetrų pjūvį. Jei esate trumparegis, toliaregis, turite astigmatizmą ar presbiopiją, gydytojas parinks tokį intraokulinį lęšį, kuris išspęs šias regėjimo problemas kartu su katarakta. “Bausch+Lomb” gamina ypatingai aukštos kokybės intraokulinius lęšius. Lietuvoje galite įsigyti IOL "EnVista".

Klausimai?

Online Beratung - form

Online Beratung - page