Toliaregystė (hipermetropija)

Žmonės, kuriems pasireiškia hipermetropija vadinamas sutrikimas, yra toliaregiai, jiems sunku matyti arti esančius objektus. Toli esantys objektai gali būti aiškiai matomi, tačiau šalia esančių objektų vaizdas liejasi. 

Toliaregis asmuo neaiškiai mato arti esančius daiktus, nebent nuolat stengiasi sufokusuoti žvilgsnį, dėl ko akys gali būti įsitempusios, gali atsirasti galvos skausmai ir akių nuovargis.

Kas yra toliaregystė (hipermetropija)?

Toliaregystė ar hipermetropija atsiranda, kai akis trumpesnė nei įprastai. Dėl šios formos vaizdas sufokusuojamas už tinklainės, o ne joje. Tai dažnas sutrikimas, kuris dažniausiai būna paveldėtas. Dėl jo akies lęšiukas turi įsitempti, kad vaizdas būtų sufokusuotas tinklainėje. Kūdikiai ir vaikai paprastai būna šiek tiek toliaregiai. Akims augant ir jų formai ilgėjant, ši būklė pati pasikoreguoja, paprastai tai įvyksta iki septynerių ar aštuonerių metų. Jaunuoliai, kuriems išlieka toliaregystė, dažnai nesupranta, kad ją turi, nes gali pakankamai lanksčiai fokusuoti žvilgsnį ir koreguoti sutrikimą, nenaudodami akinių ar kontaktinių lęšių.

Toliaregystės simptomai

Iš pradžių simptomai gali būti nepastebimi arba labai silpni. Su amžiumi žmogus gali pastebėti, kad jam vis sunkiau matyti arti esančius objektus, kol galiausiai net toli esantys objektai pradeda lietis.

Toliaregystės koregavimas

Toliaregystę lengva pakoreguoti, o kitais atžvilgiais toliaregių akys sveikos. Toliaregystė pasireiškia, kai vaizdai susifokusuoja už tinklainės, todėl ji koreguojama, vaizdus iš naujo sufokusuojant tinklainėje. Tai paprastai daroma naudojant įprastas regos korekcijos priemones, pavyzdžiui:

  • akinius ar kontaktinius lęšius - tai paprasčiausias ir dažniausiai naudojamas regos korekcijos būdas;
  • yra galimybė pakoreguoti toliaregystę operaciniu būdu, tačiau ji gali brangiai kainuoti ir sukelti daugiau rizikos, nei dėvint korekcinius akinius ar kontaktinius lęšius.

Klausimai?

Online Beratung - form

Online Beratung - page