Presbiopija (senatvinė toliaregystė)

Presbiopija – natūralus procesas, kuriam vykstant akis nebegali susifokusuoti ties arti esančiais objektais. Ji dažnai pasireiškia apie 40 metų amžiaus žmonėms. 

Presbiopija – natūralus procesas, kuriam pasireiškus matymas iš trumpo atstumo tampa neaiškus, todėl sunku susikoncentruoti skaitant, naudojantis mobiliuoju telefonu ar dirbant kompiuteriu. Tai nėra liga. Ši būklė labai dažnai pasireiškia žmogui senstant.

Kas sukelia presbiopiją?

Jaunų žmonių akies lęšiukas švelnus ir lankstus, jis lengvai keičia formą, kad asmuo galėtų matyti vaizdus iš įvairaus atstumo. Su amžiumi akies lęšiukas sukietėja ir praranda elastingumą. Jam praradus lankstumą, akys sunkiau deramai prisitaiko ir susifokusuoja ties arti esančiais objektais.

Presbiopijos simptomai

Žmonės dažnai maišo presbiopijos simptomus su toliaregyste. Tačiau šie sutrikimai atsiranda dėl skirtingų priežasčių: toliaregystę sukelia deformuota ragena, o presbiopiją – lęšiuko lankstumo praradimas.

Apie presbiopiją bylojantis simptomas – besiliejantis vaizdas skaitant, siuvant, naudojantis mobiliuoju telefonu ar darant bet ką, kam reikia žiūrėti į objektus iš arti.

Presbiopijos koregavimas

Presbiopiją koreguoti galima įvairiausiais būdais, įskaitant kontaktinius lęšius. Naujausios technologijos suteikia galimybę žmonėms, kuriems pasireiškė presbiopija, ir toliau nešioti kontaktinius lęšius, nekeičiant jų dvižidiniais ar skaitymo akiniais.

Įprasti presbiopijos koregavimo būdai:

  • didinamieji stiklai;
  • dvižidiniai (bifokaliniai) akiniai;
  • skaitymo akiniai;
  • kontaktiniai lęšiai.

 „Bausch + Lomb“ daugiažidiniai (multifokaliniai) kontaktiniai lęšiai leidžia akims natūraliai be jokių pastangų fokusuotis žiūrint iš bet kurio atstumo. Šie lęšiai pasižymi palaipsniui kintančiu dizainu, kuris akims palengvina perėjimą, kai žvilgsnis perkeliamas nuo arti į toli esančius objektus.

Klausimai?

Online Beratung - form

Online Beratung - page