Kokie kontaktiniai lęšiai tinka jums?

Anksčiau vienintelė galimybė koreguoti regėjimą buvo akiniai. Šiandien išpopuliarėję kontaktiniai lęšiai suteikia galimybę koreguoti regėjimą žymiai patogiau. Daugelis žmonių nemėgsta nešioti akinių dėl to, kad jie trukdo sportuoti, laisvai judėti, rasoja esant temperatūrų skirtumams, gali sulūžti ar sudužti, apriboja regėjimo lauką, ypač vairuojant. Dauguma paauglių vengia nešioti akinius dėl išvaizdos, o perkopę 40 metų žmonės be akinių jaučiasi jaunesni. Todėl vis daugiau žmonių renkasi kontaktinius lęšius, kurie suteikia komforto jausmą visa dieną ir leidžia mėgautis judėjimo laisve. 

Kontaktiniai lęšiai skirstomi pagal nešiojimo režimą, paskirtį ir medžiagą, iš kurios jie pagaminti. Pagal nešiojimo režimą lęšiai gali būti vienadieniai, savaitiniai, dvisavaitiniai, mėnesiniai. Pagal medžiagą, iš kurios yra pagaminti, kontaktiniai lęšiai skirstomi į silikoninius, hidrogelinius ir naujos kartos hidrogelinius-silikoninius. Dažniausiai nešiojami mėnesiniai kontaktiniai lęšiai, kuriuos galima nešioti iki 30 dienų, vakare pamerkiant į specialų tirpalą. Šiuolaikinius, didelio deguonies pralaidumo mėnesinius lęšius galima nešioti iki 30 parų nuolat, nakčiai jų neišimant (PureVision® 2 HD) . 

Žmonėms, kurie kontaktinius lęšius nešioja retai ar tiesiog neturi laiko bei galimybių jais rūpintis, geriausia pasirinkti vienadienius lęšius (Biotrue® ONEday, SofLens® daily disposable). Nešiojant vienadienius lęšius, kiekvieną dieną imama nauja lęšių pora, o vakare išėmus iš akių, lęšiai tiesiog išimetami., taip užtikrinama nepriekaištinga higiena. Vienadieniai lęšiai itin mėstami keliaujančių, sportuojančių, aktyviai gyvenančių žmonių tarpe.

Pagal regėjimo korekciją lęšiai dar gali būti skirti trumparegystei ar toliaregystei koreguoti,  toriniai - astigmatizmui koreguoti arba daugiažidiniai (multifokaliniai), skirti žmonėms kuriems pasireiškia presbiopija (senatvine toliaregystė).

Klausimai?

Online Beratung - form

Online Beratung - page