1. Aš negaliu nešioti kontaktinių lęšių
Jūs galite! Dėka šiuolaikinių technologijų kontaktinius lęšius gali nešioti beveik kiekvienas. Pavyzdžiui jau yra multifokaliniai kontaktiniai lęšiai skirti žmoniems, kuriems pasireiškia presbiopija (senatvinė trumparegystė) ar toriniai lęšiai – astigmatizmui koreguoti. Todėl greičiausiai jūs esate geresnis kandidatas nešioti kontaktinius lęšius, nei jūs galvojate!
2. Kontaktinis lęšis gali pasimesti mano akyje
Jokiais būdais! Akis padengta plona membrana, kuri vadinama jungine ir padengia baltąją jūsų akies dalį, bei jungiasi su vidine vokų dalimi, tokiu būdu užkirsdama kelią lęšiui pasislinkti giliau už akies.
3. Kontaktiniai lęšiai yra nepatogūs
Netiesa. Po trumpo prisitaikymo periodo, dauguma žmonių niekada nejaučia, kad jie nešioja kontaktinius lęšius.
4. Kontaktiniai lęšiai negali suteikti tokio aiškaus matymo kaip akiniai
Tiesą pasakius, dažnai būna priešingai. Kontaktiniai lęšiai dedami tiesiai ant akies ragenos, todėl koreguoja Jūsų regėjimą tiesiogiai, o ne 1-2 cm atstumu nuo jos, kaip su akiniais. Štai kodėl dauguma kontaktinių lęšių pagerina regėjimą. Kitaip nei akiniai, jie užtikrina platesnį regėjimo lauką ir periferinį matymą, nepriklausomai nuo to kur žiūrite, nes lęšiai juda kartu su akimis. Be to, kontaktiniai lęšiai nerasoja, nenukrenta ir nesulūžta aktyviai judant, su jais net lietus neturi įtakos matymui. Sportuojant kontaktiniai lęšiai suteikia žymiai geresnį regėjimą nei akiniai.
5. Kontaktinius lęšius labai sunku prižiūrėti
Netiesa! Kontaktinių lęšių valymui ir dezinfekavimui užtenka turėti vieną buteliuką tam skirto tirpalo (ReNu®, Biotrue™). Galite išvengti kontaktinių lęšių priežūros proceso nešiodami vienadienius kontaktinius lęšius ar pasirinkti lęšius, kuriuos galima nešioti nepertraukiamai iki 30 parų (PureVision®2 HD).
6. Kontaktinių lęšių nešiojimas sukelia akių problemas
Šiuolaikinių kontaktinių lęšių medžiagos nedirgina akių, leidžia joms kvėpuoti. Jei laikysitės jūsų gydytojo paskirtų rekomendacijų lęšių nešiojimo režimui ir priežiūrai, kontaktinių lęšių nešiojimas bus visiškai saugus.
7. Niekada negalėsiu jų įsidėti į savo akis
Tikrai galėsite. Tai gali pasirodyti keblu pirmą kartą, tačiau pasitarę su savo akių specialistu dar būdami jo kabinete, galite išmokti taisyklingai įsidėti ir išsiimti kontaktinius lęšius. Daugelis žmonių išmoksta naudoti kontaktinius lęšius greičiau nei tikisi.
8. Kontaktiniai lęšiai gali iškristi iš mano akių
Šiuolaikiški kontaktiniai lęšiai, jei parinkti tinkamai, niekada neiškris. Todėl, nešiodami kontaktinius lęšius, galite užsiimti įvairia aktyvia veikla.
9. Kontaktiniai lęšiai yra labai brangūs
Ne tiesa. Kontaktiniai lęšiai kartais gali būti pigesni nei geri akiniai. Šiuo metu yra didelė kontaktinių lęšių pasiūla pagal kiekvieno poreikius ir galimybes. Jei ieškote ekonomiškesnio varianto pasidomėkite tokiais kontaktiniais lęšiais kaip Soflens® ar Optima®.
10. Aš esu per senas, kad nešiočiau kontaktinius lęšius
Kas jums taip sakė? Jau sukurti specialūs kontaktiniai lęšiai vyresniems žmoniems, kuriems pasireiškia presbiopija (PureVision®2 for Presbyopia, Biotrue® ONEday for Presbyopia). Daugelis lęšių specialiai gaminami turintiems sausėjančias akis. Todėl amžius neriboja kontaktinių lęšių nešiojimo, o priešingai ateina į mada, nes be akinių atrodysite jaunesni.