Glaukoma

Glaukoma - tai akių liga, kai padidėjęs skysčio spaudimas akies viduje sukelia regos nervo atrofiją, dėl to susiaurėja akiplotis ir silpnėja regėjimas. Tai viena dažniausių negrįžtamo aklumo priežasčių pasaulyje – serga net 3,45 proc. visų vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Ši liga labiau būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau gali būti įgimta ir išsivystyti jauniems žmonėms dėl kitų akies ar organizmo ligų. Didelę reikšmę glaukomai išsivystyti turi paveldėjimas.

Sveikos akies spaudimas yra 21 mmHg, nors įvairiems žmonėms gali skirtis. Normalų akispūdį užtikrina pusiausvyra tarp akies skysčių gamybos ir jų pašalinimo, o tai lemia normalų akies funkcionavimą ir akies struktūrų mitybą. Glaukoma atsiranda pakilus spaudimui akies viduje. Ilgą laiką padidėjęs akispūdis pažeidžia akies nervines skaidulas ir regos nervą, dėl to siaurėja akiplotis ir silpnėja matymas. Ilgai nediagnozuota ir vėlai pradėta gydyti glaukoma progresuoja ir sukelia aklumą. 

Glaukoma gydoma visą gyvenimą. Skiriami akių lašai, kurie mažina akispūdį, gerina akies vidaus skysčių nutekėjimą ir tinklainės kraujotaką. Naudojamos kelių vaistų kombinacijos. Jei gydymas vaistais nepakankamas, reikalingas gydymas lazeriu arba operacija. Operacijos metu suformuojamas langelis, per kurį akies skysčių perteklius pasišalina iš akies, todėl nebespaudžiamas akies regos nervas.

Klausimai?

Online Beratung - form

Online Beratung - page